ilustračný obrázok eshop

Pilates

Čo vlastne cvičenie Pilates je?

Cvičenie Pilates je jeden z najúčinnejších cvičebných programov zameraný na udržanie telesnej kondície, zlepšenie pohybového systému, ako aj zdokonalenie koordinácie pohybov a správneho postoja. Pilates cvičenie posilní Vaše telo a prispeje k zvýšeniu sebadôvery.

Cvičebný systém Pilates je predovšetkým zameraný na vytvarovanie a spevnenie partií trupu, ale aj na natiahnutie a posilnenie hlbokých svalových skupín tela. Ide o pohybovú metódu, ktorá rozvíja schopnosť uvedomenia si telesného pohybu, čo má za následok kvalitnejšie precítenie práce jednotlivých svalových skupín. Cvičenie Pilates kladie veľký dôraz na správne dýchanie – Pilatesovské dýchanie.

Pilatesovo motto:

  • Po 10 lekciách budete cítiť rozdiel
  • Po 20 lekciách uvidíte rozdiel
  • Po 30 lekciách budete mať nové telo

Komu je Pilatesova metóda určená?

V podstate každému. Môžu ju cvičiť ľudia všetkých vekových kategórii, od detí až po seniorov, fyzicky aktívni, ale aj úplní začiatočníci. Pilates cvičenie je vhodné aj pre tehotné ženy a mamičky po pôrode, ľudí s nadváhou, či s chronickými bolesťami chrbtice. Odporúča sa aj ako pokračovanie rehabilitačnej liečby a využívať ju môžu aj ľudia s rôznymi problémami svalových disbalancií, či jednostranným zaťažením svalových skupín. Darujte si 2 hodiny týždenne s nami a uvidíte, že sa budete cítiť omnoho lepšie.

Ako Pilates funguje?

Pilates cvičenie sa ako jedno z mála sústreďuje na hlboký svalový stabilizačný systém, teda na malé neviditeľné svaly, tzv. hĺbkové, ktoré držia našu kostru. Obsahuje 32 základných cvikov, ktoré si inštruktor môže modifikovať. Riadi sa 6 základnými princípmi:

  1. koncentráciou,
  2. kontrolou,
  3. centrom tela,
  4. plynulosťou,
  5. presnosťou,
  6. dýchaním.

Tak, ako každá iná fyzická aktivita, aj Pilates si vyžaduje pravidelnosť. Optimálne je navštevovať hodiny Pilates 2 – 3 krát týždenne. K cvičeniu potrebujete Vašu plnú sústredenosť a vôľu, pohodlný odev (cvičí sa naboso) a pravidelný príjem tekutín.

Milé dámy, ak túžite získať ploché bruško, úzky pás, dlhé, štíhle, ale zato pevné končatiny, vyformovaný zadoček a pružné pohyby, skúste cvičenie, ktoré nedopustí, aby ste sa nedočkali pozitívneho efektu. Chce to len Váš čas, chuť a školeného inštruktora Pilates.

Nové kurzy Pilates

Basic – začiatočníci

31.5. – 30.6.

pondelok, streda 18.00 – 19.00  alebo  19.00 – 20.00

10 lekcií / 30 €

Intermediate – pokročilí

25.5. – 24.6.

utorok, štvrtok 19.00 – 20.00

10 lekcií / 30 €

Intermediate – pokročilí

1.6. – 1.7.

utorok, štvrtok 18.00 – 19.00

10 lekcií / 30 €

Na kurz sa treba dopredu telefonicky objednať.

Max. počet je 8 osôb.

Info:

Katarína Sjekelová

Inštruktor metódy PILATES

Tel.: 0907 811 334

E-mail: katarina.sjekelova@gmail.com


Novinky

Nemecká armáda aj Japonci používajú naše produkty

Článok...
viac

Projekty spolufinancované zo zdrojov EÚ

Informácie o projekte Žilmont web publicita Zvýšenie energetickej efektívnosti firm...
viac

Archív noviniek